CZ Gemini s.r.o. - výrobce atypických oken a dveří
Logo cz gemini
Předokenní rolety MINIROL

Předokenní rolety MINIROL

Úspora nákladů
Roletové systémy jsou vynikajícím nástrojem k dosažení úspor v nákladech na neustále se zdražující energie. Ať už se to týká nákladů na vytápění v zimních či klimatizaci v letních měsících.

Bezpečnost a ochrana majetku
Je dokázáno, že jsou předokenní rolety výrazným pomocným prvkem v ochraně příslušné nemovitosti před nezvanými hosty. V případě odjezdu na dovolenou jednoduše spustíte rolety a výrazně tím ztížíte přístup do vašeho obydlí.

Ochrana proti slunci
V letních horkých dnech, kdy se z Vašeho příbytku stává nesnesitelný "skleník", vám pomohou předokenní rolety MINIROL. Elektricky
ovládané rolety mohou být automaticky zataženy např. při určité intenzitě slunečního svitu.

Ochrana před nepříznivým počasím
Roletové systémy spolehlivě ochrání okna a okenní rámy před silnýmvětrem, deštěm, sněhem, kroupami či jinými nepříznivými vlivy.

Elegance a pestrost barev
Rolety jsou pochopitelně také významným dekoračním prvkem obydlí. Proto je škála jejich barevného provedení opravdu široká. Ať už se jedná o imitace dřeva či možnost lakování v jakékoli barvě vzorníku RAL.

01 15

 

02

03

04
05

 

Možnosti ovládání předokenních rolet MINIROL

Popruhem, šňůrou nebo klikou
Každá variata má své specifické výhody. Popruh se mnohem lépe drží v ruce, ale musí být vyveden z boxu přímo. Šňůru lze bez jakýchkoliv problémů vést např. skrz zeď a to za použití bowdenu. Držení je již pohodlné méně.
Ne vždy je použití popruhu nebo šňůry výhodné, pohodlné nebo žádoucí. Pro tyto případy je zde přímé ovládání klikou. Klika přináší oproti popruhu a šňůře určité pohodlí. To platí hlavně u rolet větších rozměrů.

Pomocí pružiny
Tento způsob ovládání se používá především u skříní, výkladů, průchodů a vchodových dveří. Pružina roletu sama nenavíjí, jako u klasických textilních rolet, pouze ulehčuje člověku práci při otevírání rolety. K roletě se na přání zákazníka dodává také zámek.

Motorické s možností dálkového ovládání
Nejelegantnějším řešením ovládání roletových systémů vhodným pro všechny typy a velikosti rolet je použití speciálních trubkových pohonů. V tomto případě si můžeme namyslet různé moderní prvky a funkce, které dále zpříjemňují samotné používání rolet. Takovými jsou zejména dálkové ovládání, centrální či skupinové ovládání, klíčové spínače, sluneční či větrná čidla, programovatelné hodiny a mnoho dalších. Možností je také využití speciálního akumulátorového pohonu rolety, který zůstává funkční i v případě výpadku elektrického proudu. U standardních rolet se v této situaci používá nouzová klika pro ruční ovládání nebo záložní zdroj.

Varianty roletového systému MINIROL

Varianty roletového systému MINIROL

Rolety s viditelným boxem
Roletové systémy určené zejména pro dodatečnou montáž. Nezasahují do stávajícího stavebního otvoru a zachovávají co největší světlost otvoru. Lamelový pancíř je navíjen do hliníkového boxu umístěného na vnější straně.  Tento  systém  umožňuje  také  vytvoření tzv. dvojrolety bez omezení šířky či realizaci speciálního výklopného systému. Samozřejmostí je také integrace rolovací sítě přímo do roletového boxu.

06

 

07

 

Rolety se zaomítacím boxem
Ideální a nejelegantnější řešení na trhu určené zejména pro novostavby a rekonstruované objekty. Box rolety je zaomítatelný a odizolovaný přímo ve zdi nad okenním otvorem a není tedy nikterak viditelný. Tento systém umožňuje také vytvoření tzv. dvojrolety bez omezení šířky či realizaci speciálního výklopného systému. Samozřejmostí je také integrace rolovací sítě přímo do roletového boxu.

Rolety pro variabilní použití a do roletových překladů
Roletový systém univerzálního použití dodávaný v provedení bez boxu. Takovýto systém je vhodný pro montáž do připravených roletových schránek známých výrobců. Používá se též pro atypická řešení či realizace v interiéru jako náhrada dvířek kuchyňských skříněk apod.

08

 

09

 

Nadokenní roletový systém
Roletový systém s boxem umístěným směrem do místnosti mezi oknem a horní stranou otvoru. Montáž tohoto plastového boxu je provedena ještě před samotným osazením okenního rámu. Roletový box je zateplen polystyrenovou vložkou a je opatřen revizním víkem. Jedná se v podstatě o levnější variantu oblíbeného systému se zaomítacím boxem, jelikož ani zde není box zvenku nikterak viditelný.

Rolety s integrovanou sítí proti hmyzu
Jedná se o moderní řešení kombinace rolety a sítě proti hmyzu. Hřídel s pružinou pro síť je umístěna přímo v roletovém boxu, přičemž chod sítě je naprosto nezávislý na roletovém systému. Optimální utěsnění zajišťují kartáčky umístěné ve vodících a koncových lištách.

10

 

11

 

Rolety do střešních oken
Roletový systém pro střešní okna jakéhokoli typu. Manipulace s roletou je nezávislá na stavu otevření či zavření samotného okna.

Rolety pro zimní zahrady
Použití zcela odlišného a jedinečného systému rolety. Samotné rolety mohou být instalovány a ovládány v téměř vodorovné poloze za pomocí elektrického pohonu. Samozřejmostí je provedení roletového systému s prohnutými vodícími lištami apod.

12

 

13

 

Barevná provedení

Roletové systémy jsou významným estetickým prvkem každého objektu.
Tudíž je nabídka jejich barevného provedení nesmírně široká. Dodávány jsou v mnoha variantách imitace dřeva i plně barevných provedeních. Na přání zákazníka je možné rolety lakovat do jakékoliv barvy vzorníku RAL.

Vybírejte z nabídky našich produktů

Vybírejte z nabídky našich produktů